Петро Ющенко: Українські школи потребують відродження системи патріотичного виховання

Лейтмотивом вітчизняної освіти повинні залишатися українські традиції та патріотичне виховання, на цьому наголосив член Парламентського комітету з питань культури та духовності Петро Ющенко, під час зустрічі з громадою м.Буринь та смт.Недригайлів, які він відвідав напередодні Дня вчителя.

Депутат привітав освітян з професійним святом, а також проаналізував основні проблемні моменти сучасного стану української школи.

«В останні роки дуже багато уваги приділяється відповідності української освіти стандартам та нормам, які дозволять нинішнім учням та студентам бути більш конкурентоспроможними на світовому ринку праці. Система нашої освіти зазнає певного реформування, однак в цих умовах дуже важливо зберегти нашу національну автентичність», - переконаний депутат.

Петро Ющенко вважає, що історична пам'ять, українські національні традиції, культурні надбання, патріотичне й християнське виховання повинні бути відображені в шкільній програмі у повній мірі.

«Нинішній науково-технічний прогрес вимагає, щоб й освітні методики відповідали умовам сьогодення. Сучасний український учень, звичайно, повинен добре володіти комп’ютерною грамотністю, вміти працювати в мережі Інтернет, знати не одну іноземну мову. Однак, при цьому в жодному разі не можна зменшувати освітню вагу предметів, які знайомлять підростаюче покоління з історією, культурою та традиціями української нації. Українознавство, християнська етика – є не менш важливими дисциплінами, ніж інформатика чи основи економіки, які зараз викладаються у школах», - зазначає Петро Ющенко.

Разом із тим, він підкреслив, що за останні кілька років система патріотичного виховання у школах зазнала занепаду, і ця ситуація потребує невідкладного виправлення. «Українська нація споконвіків мала непересічний вплив на розвиток світової цивілізації. Досягнення вихідців з України визнані справжніми скарбами людства у сфері літератури, інженерії, фізики, художнього та музичного мистецтва, природничих наук, військової справи тощо. Нам є чим пишатися і на кого рівнятися. Тож з самого дитинства потрібно виховувати в дітях гордість за те, що вони є українцями, і в цьому сенсі сім`я та школа повинні бути надійними партнерами», - вважає Петро Ющенко.

Нагадаємо, Петро Андрійович Ющенко є відомим меценатом, він започаткував втілення Проекту «Українці в світі», що покликаний ознайомити широку громадськість з українцями, які залишили непересічну спадщину в історії світової цивілізації. Портретна галерея колекції нараховує понад 4 тис. полотен, також створено більше 20 науково-просвітницьких фільмів.

Автор: Анастасія Квасніцька