Волохатюк Василь (Вал Вільям)

XX ст.КанадаДержавасенатор

Вал Вільям (Волохатюк Василь Михайлович; 11.07.1911, м. Етелберт, провінція Манітоба, Канада — 07.07.1962, м. Вінніпег, Канада) — канадський політичний діяч, сенатор Канади.

Народився в сім'ї емігрантів з України. За сімейними хронками, ріс дуже обдарованою дитиною. Закінчив загальноосвітню школу екстерном. У 14 років розпочав студії в університеті в м. Саскатуні, отримав ступінь бакалавра з відзнакою (золотою медаллю) в Манітобському університеті у віці 17 років. Продовжив освіту в Єльському та Гарвардському університетах, де отримав докторський ступінь.

З 1937 р. вчителював у різних школах Манітоби, був також директором шкіл. Під час Другої світової війни служив у канадській армії. В 1947 р. був призначений командиром 6-ї Резервної летунської дивізії, де дістав звання підполковника. У 1953—1955 рр. працював директором школи ім. Лорда Нельсона у Манітобі.

У 1955 р. став першим сенатором Канади українського походження. Номінацію отримав з рук прем'єр-міністра Луї Сент Лорана. Став одним із наймолодших сенаторів в історії сенату Канади і перебував на цій посаді до своєї смерті.

Активіст українських організацій в Канаді — Української церкви, Українського легіону, Комітету українців Канади (КУК), голова Братства українців-католиків Канади (БУКК), президент Української централі Канади, активний діяч Ліберальної партії, член професійних організацій.

Похований на цвинтарі Всіх Святих.


ПОСИЛАННЯ:

Біографічний довідник до історії українців Канади. М. Г. Марунчак. — Вінніпег, Канада, 1986. — С. 99.